Армія. Прочитайте та підтримайте наші Збройні сили України!

Армія. Прочитайте та підтримайте наші Збройні сили України!

Мова зараз йде про найвищу нашу цінність – збереження української державності.

Сучасна армія України пройшла тривалий шлях розвитку: етапи оптимізації, скорочення військового складу, розформування територіальних управлінь.

Збройні сили України —це військове формування, на яке, відповідно до Конституції України, покладаються завдання з оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності.

У 2013 році фінансування національного оборонного сектора було настільки скорочене, що не дозволило покрити ресурсні потреби ЗСУ, як наслідок- скорочення штату і оптимізація органів управління.

Та попри складнощі становлення ЗСУ, наші війська успішно брали участь у міжнародних миротворчих операціях на Балканському півострові, в Іраку.

Наша держава ніколи не воювала. Тому армію будували, як армію мирної держави. Виходячи з цього, ніхто й не думав, що можливі якісь зіткнення, що треба ретельно працювати з особовим складом…

Навесні 2014 року війська незалежної України були приведені в повну бойову готовність. У березні цього ж року було оголошено мобілізацію, а на територіях Донецької та Луганської областей почалася антитерористична операція. Українська армія в ті складні часи виявилася не готовою до агресивних військових дій з боку Росії. Велику допомогу ЗСУ надавали добровольчі батальйони та волонтери. Події 2014 року показали величезну необхідність у проведенні реформування армії з метою зміцнення обороноздатності нашої країни.

Ми розуміємо, що 2014 рік став переломним в історії української армії.

Після цього ЗСУ почали відновлювати свою боєздатність, набуття досвіду, істотно збільшення парку військової техніки. Україна відмовилася від позаблокового статусу й оголосила про свої наміри щодо вступу до НАТО.

Українська армія перейшла на нову систему управління, оновився фаховий особовий склад.

І, здавалось би, ми на правильному шляху, та після ситуації, що трапилася 27 січня 2022 року у Дніпрі, виникає багато питань.

Не коментував цю подію, але, як і більшість з вас, розумію одне, що не все так добре в окремих підрозділах ЗСУ.

Сьогодні кожен військовослужбовець добре розуміє, заради кого чи заради чого він ризикує своїм життям. Але ці люди повинні отримувати й належну підтримку з боку держави: можливість побудувати військову кар'єру у Збройних Силах України, отримувати захист прав військовослужбовців, належне фінансове забезпечення, надання якісних медичних послуг тощо. Не менш важливим є соціально-психологічний клімат у військових колективах. Ми всі віримо в нашу армію, в українців, в Україну!

Президент України Володимир Зеленський, 01.02.22 виступаючи у парламенті , оголосив про наміри провести реформу Збройних сил. Вона передбачатиме відмову від призову та поступовий перехід до професійної армії. Він підписав указ про зміцнення обороноздатності України та привабливості військової служби.

«Це старт переходу України на професійну армію. Цей указ не тому, що скоро війна — це я говорю для всіх — цей указ для того, щоб скоро і надалі був мир в Україні», — пояснив глава держави.

У документі сказано, що чисельність ЗСУ за три роки збільшать на 100 тисяч. Також йдеться про збільшення виплат військовослужбовцям та про перехід до засад професійної армії:

• збільшення грошового забезпечення усіх військових до рівня не нижче трьох мінімальних заробітних плат;

• перехід України до засад професійної армії;

• збільшення терміну дії контрактів;

• розробка концепцій житлового забезпечення військовослужбовців, ветеранів, членів їхніх сімей;

• система кар'єрного росту офіцерів;

• збільшення протягом наступних трьох років чисельності ЗСУ на 100 тисяч осіб професійної армії;

• створення додаткових 20 бригад ЗСУ.

Більшість нормативно-правових актів України, в яких розкривається сутність забезпечення соціальних гарантій військовослужбовців ЗС України, не враховують нинішній рівень їхнього життя, а також моральні, духовні, психічні, психологічні, фізичні та інші аспекти.

Тому, я як депутат ВР, зі свого боку постійно долучаюсь до волонтерської діяльності, а також зробив певні кроки щодо підтримки для військових та волонтерів.

Мною подані наступні законопроєкти:

- 3874 від 16.07.2020 року - Про реформування Збройних сил України та поліпшення матеріального забезпечення армії;

- 5029 від 05.02.2021 року - Про внесення змін до Закону України "Про волонтерську діяльність";

- 5121 від 19.02.2021 року - Про внесення змін до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, затвердженого Законом України "Про Дисциплінарний статут Збройних Сил України";

- 5028 від 05.02.2021 року - Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо соціальних пільг та соціальних гарантій для учасників бойових дій.

Можливо, тоді, коли наші хлопці будуть мотивовані, коли вони матимуть бажання служити, коли бачитимуть у цьому свою кар'єру і своє життя, ми отримаємо ще більш розвинену, міцну та озброєну армію.

Підтримав позицію щодо збільшення видатків на оборону згідно проекту Закону України про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік». Проект узгодили Міністерство оборони та Міністерство фінансів. В законопроекті містяться конкретні та чіткі кроки відносно збільшення джерел фінансування, спрямованих на оборону. Документ передбачає підвищити фінансову підтримку армії, грошове забезпечення військових, що дасть змогу збільшити чисельність Збройних Сил України, забезпечити фінансову підтримку силам територіальної оборони та інші заходи.

Лише за таких умов наша країна зможе отримувати кращих людей-військовослужбовців. Нам є над чим працювати!

Неймовірно прикро, що в той час, коли Україна почала досягати економічного зростання, вийшла на шлях підвищення стандартів життя громадян, нам почали перешкоджати зовнішні агресивні сили.

Ми маємо пам’ятати, що сьогоднішня підтримка військовослужбовців - це наш з вами захист: сьогодні, завтра і завжди!