Брифінг щодо захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій природного характеру, передача лісів АПК у комунальну власність громад та про депутатську діяльність

Брифінг щодо захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій природного характеру, передача лісів АПК у комунальну власність громад та про депутатську діяльність

05.03.2021 року відбувся черговий брифінг народного депутата України Максима Заремського у Верховній Раді України.

Народний депутат в даному виступі зачепив частину інших неоголошених ним раніше проблем свого 202 виборчого округу, які також потребують негайного вирішення.

Зокрема, мова йшла про негативні наслідки надзвичайних ситуацій природного характеру, пов'язані зі шкідливою дією вод на території Чернівецької області. Внаслідок випадання сильних проливних дощів, які перетворюються у надзвичайно потужні повені та паводки протягом останніх 10 років значно страждають низинні території області.

В населених пунктах, які знаходяться в заплаві місцевих річок, навіть при незначному піднятті рівня вод виникає загроза підтоплення житлових будинків та городів місцевих жителів, руйнуються дороги та інша інфраструктура, знищуються сільськогосподарські посіви. У гірських районах існує загроза сходження селевих потоків.

Наочним прикладом є червнева повінь 202 року, наслідки якої нам з Вами добре відомі. Роботи по відновленні зруйнованої нею інфраструктури в окремих населених пунктах тривають і досі.

Зазначимо, що з даного питання народний депутат України Максим Заремський неодноразово направляв відповідні депутатські запити та звернення щодо виділення додаткових коштів з державного бюджету на ліквідацію наслідків стихії, вжиття відповідних заходів реагування зі сторони відповідних органів та служб, проведення належного укріплення берегів та ремонту дамб задля уникнення негативних наслідків повеней у майбутньому.

Робота в даному напрямку зі сторони Максима Заремського триває.

Також під час брифінгу акцентувалась увага на питанні передачі лісів агропромислового комплексу в комунальну власність територіальних громад. Дану пропозицію ініціювали представники громад Вижницького району, з якими раніше народний депутат проводив робочу зустріч по зазначеному вище питання, а також обговорювались пропозиції та законодавчо-можливі шляхи такої передачі.

Порушене питання зараз перебуває на розгляді. Зі сторони Максима Заремського надіслано відповідні депутатські звернення до окремих міністерств та служб задля отримання від них необхідної інформації, яка в подальшому дозволить всебічно вивчити можливість та механізми передачі лісів АПК з державної власності у комунальну власність громад.

Крім того, минулого тижня народним депутатом України було подано депутатські запити до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо необхідності завершення будівництва мосту в м. Сторожинець та щодо виділення додаткових коштів з державного бюджету, необхідних для відкриття міжнародних пунктів пропуску, а також до голови Державної митної служби України Павла Рябікіна щодо пришвидшення процесу відкриття міжнародних пунктів пропуску на території нашої області.

Прес-служба народного депутата України Максима ЗАРЕМСЬКОГО