Максим Заремський: «Я підтримую добрі традиції, бо вважаю, що передсвяткові дитячі мрії мають збуватися»

Максим Заремський: «Я підтримую добрі традиції, бо вважаю, що передсвяткові дитячі мрії мають збуватися»

Мистецький конкурс «У ніч на святого Миколая», який традиційно проходить в Путилі 16-ий рік поспіль, вийшов на регіональний рівень.

«Передусім Святий Миколай асоціюється з глибокою вірою в Господа. А ще у холодні грудневі дні, кожен із нас може стати чарівником чи благодійником. Бо не гроші, а любов, щирість і порядність керують світом. Тому я схвалюю добрі традиції, бо вважаю, що передсвяткові дитячі мрії мають збуватися. Мені приємно було отримати запрошення та підтримати творчість дітей. Дякую організаторам конкурсу «У ніч на Святого Миколая», що навчаєте та дбаєте про підростаюче покоління і робите все можливе, щоб їхні мрії збувалися», - наголосив народний депутат України Максим Заремський.

Всі діти традиційно пишуть Святому Миколаю листи. А ось хлопчики та дівчатка Путильського краю звикли малювати, різьбити, витинати, створювати декорації з природних матеріалів, виготовляти фігурки з соленого тіста та надсилати на участь у своєму улюбленому конкурсі. А як приємно їм отримувати гостинці за свої старання? Ось і цього року їхні щирі сподівання не можна було підвести. Та Миколай вміє творити чудеса.

- За підтримки народного депутата України Максима Заремського нам вдалося зберегти не лише конкурс, а й закупити подарунки, медалі, грамоти та подяки. Художні малюнки та вироби декоративно-прикладного мистецтва надіслали діти Буковини та Галичини. Це учні загальноосвітніх закладів середньої освіти Путильської, Усть-Путильської, Конятинської Селятинської громад, учні Путильської художньої школи, Усть-Путильської школи мистецтв, Банилівської школи мистецтв, Надвірнянської художньої школи, Вижницької мистецької школи, вихованці Путильського будинку творчості. Всього – 145 робіт, - зауважив організатор конкурсу «У ніч на святого Миколая, директор КЗ «Путильська художня школа» Тарас Ковальчук.

Співорганізаторка конкурсу, практична психологиня Путильського ЗЗЗСО І-ІІІ ступенів Марія Фокшек відзначила, що цього разу юні митці міркували над темою «Якби я був Святим Миколаєм, то я б подарував…». Та не всі справилися із цим завданням. Приміром, кілька малюнків довелося зняти з конкурсу через плагіат.

- Найбільше мене вразив малюнок, де дівчинка у молитві на колінах просить Святого Миколая подарувати їй маму й тата. А ось і наступна робота: юний Миколай тримає в правій руці особливий пакунок, де написано «Мир», а в іншій – мішок із побажаннями щастя, здоров’я, благополуччя. Заслуговують на увагу учнівські твори, які нагадують слайди на яких Миколай відвідує лікарні, дитсадки, школи, одиноких та людей похилого віку, - підкреслила Марія Фокшек.

Проявили юні митці й своє милосердя, зобразивши діток з інвалідністю на яких чекають сюрпризи та ігри з однолітками. Змістовність передана і через зображення людської простоти, де дівчинка отримує зовсім крихітний подарунок, схожий на хлібчик, з рук убогого чоловіка. Вразили своїм вирізьбленими виробами підзахаричани.

Після тригодинної роботи члени журі визначили 37 призових місць у різних категоріях, ще 30 дітей відзначені подяками. На днях головний організатор конкурсу Тарас Ковальчук оголосить повний список переможців та призначить дату й час вручення нагород.

Оксана ПОРОХ, помічник-консультант народного депутата України Максима Заремського.

undefined