Про перспективи розвитку гірських територій Чернівецької області та розбудову інфраструктури краю

Про перспективи розвитку гірських територій Чернівецької області та розбудову інфраструктури краю

Максим Заремський — український громадський діяч, спортсмен, тренер, засновник низки фітнес-проектів та щорічного спортивного фестивалю, управлінець, народний депутат України ІХ скликання, член депутатської фракції політичної партії «СЛУГА НАРОДУ», обраний по одномандатному мажоритарному 202 виборчому окрузі, до складу якого входять колишні Кіцманський, Путильський, Вижницький та частина Сторожинецького районів Чернівецької області (на даний час – це новоутворені Вижницький та частина Чернівецького районів).

           Основою його передвиборчої програми було створення сприятливих умов для розвитку туризму в окрузі, розбудова місцевої інфраструктури, відкриття міжнародних пунктів пропуску, створення нових робочих місць, а також покращення благополуччя та добробуту місцевих жителів. Про це все далі більш детально.

            Вагомою передумовою для розвитку гірських територій виборчого округу Максима Заремського стало прийняття Кабінетом Міністрів України Державної програми розвитку українських Карпат на 2020-2022 роки (постанова КМУ від 20.10.2019 №880).

            Метою даної Програми є визначення пріоритетів розвитку гірських територій, створення необхідності організаційних, правових та фінансових передумов для сталого розвитку гірських територій українських Карпат, підвищення їх конкурентоспроможності, поліпшення якості життя та економічного благополуччя населення, що на них проживає.

            Першим важливим кроком в реалізації зазначеної Програми стало завершення будівництва нового автомобільного мосту в селі Розтоки колишнього Путильського району. Старий міст був пошкоджений, а потім і повністю зруйнований внаслідок паводків 2008-2010 років. І більше 10 років місцев жителі не мали належного транспортного сполучення з іншими районними та обласним центром, а проїзд автомобілями здійснювався вздовж гирла річки аварійно-небезпечною ділянкою дороги, яку не один десяток разів підтоплювало протягом кожного року.

         Однак, завдяки злагодженим діям органів виконавчої влади та Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, членом якого є Максим Заремський, вдалося досягти домовленостей та виділити необхідні кошти з державного бюджету на завершення такого будівництва.

            Також важливим завданням є відкриття на території Чернівецької області міжнародних пунктів пропуску «Красноїльськ – Вікову-де-Сус» та «Шепіт – Ізвоареле-Сучевей», на території колишніх Сторожинецького та Путильського районів.

Відкриття вказаних вище пунктів пропуску слугуватиме додатковим транспортним сполученням нашої країни з Республікою Румунія, а також має на меті відновлення міжетнічних та міжнаціональних зв’язків місцевого населення, що належить до  відповідних національних меншин.

На даний час народним депутатом України Максимом Заремським вже проведено значну роботу спільно з керівництвом Державної митної служби України по даному питанні. Позитивним аспектом цієї роботи є те, що відкриття вказаних міжнародних пунктів пропуску заплановано до кінця 2021 року.

Це мабуть найбільш важливий крок для розвитку гірських територій, оскільки відкриття міжнародних пунктів пропуску потягне будівництво якісних європейських доріг. А це вже буде поштовхом для розвитку підприємництва, туристичної галузі та створення великої кількості робочих місць.

 Варто зазначити, що інші території виборчого округу Максима Заремського, - колишні Кіцманський та Вижницький райони, на думку народного депутата України теж є досить привабливими та зі сприятливим інвестиційним кліматом. Промислова та сировинна база, наявність великої кількості промислових будівель та корисних копалин, що залишились нам у спадок від часів СРСР створює додаткові можливості для відкриття тут підприємств з глибинної переробки деревини,  виробництва цегли та виробів із глини, сміттєпереробних заводів та розвитку інших галузей економіки краю.

Деякі іноземні інвестори вже зацікавились впровадження зазначених вище проектів. Перевагою такого партнерства для нашої країни також є те, що ці інвестори готові будувати за власні кошти місцеві дороги, здійснювати ремонт закладів освіти, проводити благоустрій місцевих парків тощо.

Народний депутат України Максим Заремський запрошує інвесторів, які бажають інвестувати кошти в розвиток гірських  територій та розбудовувати власний бізнес в Чернівецької області, до співпраці та готовий за потребою сприяти в межах власних повноважень у спрощенні процедури реєстрації та відкриття такого бізнесу.

Максим Заремський впевнений, що охочих розпочати тут власний бізнес виявиться багато, а інвестування у зазначені території сприятиме як покращенню добробуту місцевих жителів і створенню нових робочих місць, так і хорошими прибутками від провадження господарської діяльності інвесторам.

Прес-служба народного депутата України

Максима Заремського