Шипинцям - 662! Привітав шипинчан зі святом

Шипинцям - 662! Привітав шипинчан зі святом

В неділю, 19 вересня, у Шипинцях, які славляться своєю давньою історією і самобутніми традиціями та є найстаршим з-поміж населених пунктів нашої громади, масштабно, яскраво і насичено відсвяткували День села. А храмове свято парафіяльна громада тут відзначатиме 21 вересня, на Різдво Пресвятої Богородиці.

Приємною і такою очікуваною подією під час відзначення Дня села для шипинчан, особливо ж дітей і молоді, стало відкриття сучасного спортивного об'єкта - вуличного майданчика зі штучним покриттям, який спорудили поруч із сільським стадіоном.

Реалізація цього будівництва була профінансована за рахунок державної програми. Тож від імені громади села староста Шипинецького старостинського округу Василь Нявчук щиро подякував народному депутатові Максиму Заремському, за ініціативи якого було профінансовано спорудження майданчика, а за сприяння і допомогу — міському голові Кіцманської територіальної громади Сергію Булезі, його першому заступнику Олександру Марусяку та заступнику Юрію Косару, а також кожному працівнику на всіх етапах робіт з будівництва такого потрібного і важливого для жителів села об’єкта.

Урочистості і концертна програма в будинку культури з нагоди свята була насичена яскравими виступами талановитих виконавців, а також багатою на привітання від поважних гостей, вручення грамот і подарунків.

Своє шанування, вдячність і слова привітань з нагоди Дня села і храмового свята адресували жителям Шипинців міський голова Кіцманської територіальної громади Сергій Булега, його заступник Юрій Косар, які подарували для села і місцевої церкви ікони, щоб оберігали та захищали від бід і лиха. А також народний депутат України Максим Заремський, який вручив Почесні грамоти шипинчанам, і голова Чернівецької обласної федерації футболу, віце-президент ФФУ Василь Орлецький, котрий подарував футбольні м’ячі для підтримки спорту і активного способу життя.

Щиро привітав односельців, розповів про спільні досягнення і напрацювання та побажав усім щастя, добра, злагоди в домівках староста Шипинецького старостинського округу Василь Нявчук. Василь Корнилович висловив вдячність та відзначив Почесними грамотами активних шипинчан, які в різних галузях працюють задля блага і розвитку села. Це: медики, учасники бойових дій, волонтери, вчителі, вихователі, працівники культури і органів місцевого самоврядування, пошти, сільського господарства і соціальної сфери, приватні підприємці та всі небайдужі громадяни, які своєю працею сприяють процвітанню Шипинців. А прекрасним результатом співпраці досвідченого і дбайливого старости та громади є перемога села Шипинці в конкурсі «Найкраще село Буковини» в 2019 році.

Концерт припав до душі глядачам, що засвідчували їх щедрі оплески та овації. Яскравим колоритом народної пісні потішив вокально-інструментальний гурт «Яворова сопілочка» будинку культури Шипинців під керівництвом Інни Григоряк, драйву і настрою додав професійний ВІА “Banda Band” (керівник — Андрій Липка). Також присутнім сподобались виступи народного аматорського колективу Шипинців «Струни серця» і гостей з Кліводина Анастасії Рихло, Мар’яна Баланецького та Івана Гаманюка. Гарячими оплесками підтримували місцевих юних талантів — Анастасію Міську, маленьких вихованців дитячого садка і учнів Шипинецької школи.

Повеселив усіх Заслужений працівник культури України Василь Мошук, який харизматично зачитав гумореску. Також творчий маестро, закоханий в українську пісню, поетичне слово і рідне село, який уже 52 роки працює на ниві культури, подарував присутнім пісню про Шипинці.

Юні шипинчаночки продемонстрували під час показу народні костюми села — давні та сучасні стилізовані.

Багато дорослих і дітей, молоді та людей старшого віку залюбки зібралися того дня в затишному залі Шипинецького будинку культури, щоб разом дружно відзначити поважну для села дату — 662 роки з моменту заснування.

Радість шипинчан з нагоди Дня села і відкриття сучасного спортивного майданчика також розділили перший заступник міського голови Олександр Марусяк, заступник міського голови Олександр Ткачук, генеральний директор КНП «Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Володимир Хромюк і медичний директор закладу Дмитро Фівчук, керівники відділів і представники виконавчого апарату Кіцманської міської ради — керуюча справами Ярослава Раковіца, начальник відділу культури, національностей та релігій Ольга Литвинюк, начальник відділу освіти, молоді та спорту Таїсія Тарановська, начальник відділу «Центру надання адміністративних послуг» Антоніна Олєйнікова, начальник відділу житлово-комунального господарства та охорони довкілля Родіон Лисак, депутати міськради Олег Скорейко і Вадим Скрипник, старости сіл Кіцманської територіальної громади.