Сьогодні Верховна Рада України продовжила своє пленарне засідання, під час якого ухвалено ряд рішень

Сьогодні Верховна Рада України продовжила своє пленарне засідання, під час якого ухвалено ряд рішень

серед яких:

В ЦІЛОМУ:

9165 — внесли зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік». Закон стосується регіональних інвестиційних програм. Після набуття законом чинності, кожен громадянин через застосунок Дія зможе проголосувати за одну інвестиційну програму регіону за місцем проживання. Крім того, громадяни зможуть подавати свої програми регіонального розвитку на відкрите голосування.

8287 — запровадили е-марку для алкогольних та тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах. Е-марка надасть можливість відстежувати рух алкоголю, сигарет від імпортера до кінцевого споживача, контролювати повноту й своєчасність сплати сум акцизного податку за такі товари.

9272 — унормували питання верифікації даних між електронною системою охорони здоров’я та іншими державними реєстрами: Єдиним державним демографічним реєстром, Державним реєстром актів цивільного стану та Державним реєстром фізичних осіб.

8187 — вдосконалили процедуру управління оборонними ресурсами з урахуванням досвіду держав-членів НАТО та ЄС. Закон, зокрема, дає чітке визначення «оборонним ресурсам» і визначає повноваження суб'єктів, які управляють оборонними ресурсами.

ЗА ОСНОВУ:

9111 — запропонували передбачити спрощення порядку ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги. Зокрема — порядку обліку та звітування про надходження та розподіл гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану шляхом скасування обов’язкового щомісячного звітування до запровадження можливості подання відповідних документів в електронній формі за допомогою автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги.

ПИТАННЯ РАТИФІКАЦІЇ:

0207 — ратифікували Угоду між Україною та ЄС щодо участі в програмі ЄС «Єдиний ринок».

0198 — ратифікували Угоду між Україною та ЄС про участь України в «Митниці». Програмі ЄС для співробітництва у митній сфері.

0203 — ратифікували Угоду між Україною та ЄС про участь України в програмі ЄС для співробітництва у галузі «Fiscalis».

0205 — вийшли з Угоди про формування Єдиного економічного простору з рф, республікою білорусь і Республікою Казахстан. Вихід обумовлений повномасштабним вторгненням рф на територію України й підтримкою білоруссю збройної агресії та, відповідно, порушенням цієї угоди.

Слуга Народу - Заремський Максим - Округ 202