Вартість природнього газу для населення має бути зменшена, а плата за його транспортування – скасована

Вартість природнього газу для населення має бути зменшена, а плата за його транспортування – скасована

Ні для кого не секрет, що прийняте Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг рішення щодо збільшення вартості природнього газу для населення з 01.01.2021 року викликало хвилю обурення, протестів та страйків. Мітинги щодо відміни рішення НКРЕКП відбувались в багатьох населених пунктах нашої країни. Часто вони супроводжувались перекриттям доріг. Люди приходили також і під будівлі органів виконавчої влади, бо хотіли, щоб керівництво держави їх почуло та скасувало вказане вище «скандальне» рішення НКРЕКП.

            До громадських приймалень народного депутата України Максима Заремського надійшло більше сотні звернень від жителів 202 виборчого округу щодо втручання в дану ситуацію, ініціювання звернення до Президента України та Прем’єр-міністра України щодо прийняття відповідного нормативного акту, який скасовує рішення НКРЕКП.

            Звичайно, що Максим Заремський також був обурений прийнятим рішенням НКРЕКП та підвищенням тарифів на природний газ для населенння: «Це відбулося саме в той час, коли ми з Вами переживаємо чергову хвилю поширення коронавірусної інфекції COVID-19. Багато сфер діяльності населення в країні не функціонують належним чином. Фінансові можливості людей знизились. І саме в цей час було прийняте це скандальне рішення. А потім ще й почався «локдаун», спричинена ним відсутність доходів більшості у людей та як наслідок реальне зубожіння українців. Це є неприпустиме і неправильне рішення, яке повинно бути негайно скасоване», - зазначив народний депутат.

            З даного питання Максим Заремський неодноразово направляв відповідні депутатські звернення до голови НКРЕКП щодо скасування прийнятого рішення, Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо втручання в ситуацію та вжиття зі свого боку відповідних дій щодо недопущення підвищення тарифів на природній газ для населення.

Окрема частина депутатських звернень стосувалась також скасування завищеної плати за транспортування природнього газу. Всі ми прескрасно знаємо, що раніше при підключенні до газопостачання житлових будинків їх власники самостійно і за власні кошти купляли лічильники, труби та інше необхідне обладнання для такого підключення. На даний час при підключенні до газопостачання нових житлових будинків ситуація не змінилася, хоча фомально «облгази» вимагають оплатити вартість цих матеріалів на їхні рахунки в контексті того, що ніби-то все обладнання встановлено їх працівниками і надавалось за рахунок цих «облгазів».

Максим Заремський також погоджується з вимогою людей до Уряду про вжиття заходів щодо повернення газорозподільчих мереж на баланс територіальних громад. Нагадаємо, раніше всі ці мережі належали органам місцевого самоврядування за їх місцезнаходженням та були спільною власністю населення. Пізніше за часів президентства Віктора Януковича були внесенні певні зміни до законодавства, що і «змусили» органи місцевого самоврядування передати ці мережі у безоплатне користування «облгазам».

«Ситуація, в якій на даний час опинились НКРЕКП та «облгази», які є акціонерними товариствами, досягла свого критичного максимуму. Це обурливо і неприйнятно. Досить терпіти потурання з їх сторони. Не потрібно віддавати всі свої заощадження за спожитий природній газ, що є власністю українського народу. Не потрібно платити все більші і більші суми за його транспортування. Коли ввели плату за транспортування газу – вона мала бути фіксованою. А вийшло навпаки. Зараз саме той момент, коли потрібно повернути все назад. Віддати газотранспортні мережі назад громадам. Це є національним надбанням, а не власністю окремих осіб. Сподіваюсь керівництво держави мене почує і прийме правильне рішення на користь українців», - додав народний депутат  України Максим Заремський у своєму зверненні.

Підсумовуючи можна сказати, що кожен із нас незадоволений діями НКРЕКП і «облгазів». Суспільне обурення, мітинги і перекриття доріг показали це наочно. Тож сподіваємось, що найближчим часом ситуація буде виправленою, і законні вимоги людей буде задоволено.