Важливі дні в Українському Парламенті. 08-09.12 Верховна Рада України ухвалила такі рішення

Важливі дні в Українському Парламенті. 08-09.12 Верховна Рада України ухвалила такі рішення

В ЦІЛОМУ:

10203-1 — внесли зміни до Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» щодо посилення інституційної спроможності Національного антикорупційного бюро України. Зокрема, пропонується збільшення граничної чисельності штату НАБУ та збільшення кількості осіб начальницького складу.

10262 — внесли зміни до Закону України «Про запобігання корупції» щодо приведення окремих положень у відповідність до висновків Європейської Комісії щодо України. Скасували обмеження повноважень НАЗК перевіряти активи держслужбовців, які вже пройшли перевірку, та щодо перевірки майна, набутого декларантами до призначення на посаду державної служби.

10288-1— внесли змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та її органів щодо прав національних меншин (спільнот) в окремих сферах. Акт законодавчо регулює реалізацію прав і свобод осіб, які належать до нацменшин (спільнот), відповідно до положень міжнародних документів. Документ пропонує закладам вищої освіти приватної форми власності право вільного вибору мови навчання, яка є офіційною мовою ЄС, крім мови держави-агресора. Нововведення не поширюються на російську мову як мову-агресора безстроково. Окрім цього, у цілому прийняли:

10060 — внесли зміни до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо посилення самостійності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Документ посилює автономний статус САП, який стає незалежним від Офісу Генпрокурора.

10289 — внесли зміни до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення будівництва та експлуатації Національного військового меморіального кладовища. Акт спрощує дозвільну систему, зокрема виділення земельних ділянок для будівництва Національного військового меморіального кладовища.09 грудня Верховна Рада України ухвалила ряд рішень, серед яких:

10315 — звернулися до держав-членів Європейського Союзу та інституцій Євросоюзу щодо підтримки відкриття переговорів про вступ України до ЄС. В ЦІЛОМУ:

10140-д — внесли зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» і деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедур суддівської кар’єри. Документ, зокрема, змінює процедуру добору та кваліфікаційне оцінювання суддів.

5420 — внесли зміни до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо криміналізації контрабанди товарів і підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів.

9226 — внесли зміни до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання правовідносин, повʼязаних із призначенням, отриманням одноразової грошової допомоги та наданням пільг деяким категоріям осіб. Документ надає право військовослужбовцям та особам інших служб та органів місцевого самоврядування робити особисте розпорядження (заповіт) щодо виплати одноразової грошової допомоги на випадок загибелі.

10023 — внесли зміни до розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про Національний банк України». Документ передбачає, що на період дії воєнного стану НБУ надається право передавати до сфери управління Міністерства оборони України майно, яке Нацбанк набув у власність у рахунок погашення боргу за наданими банкам кредитами для підтримки ліквідності.

ЗА ОСНОВУ:

10208 — запропонували внести зміни до деяких законів України щодо вдосконалення правового регулювання питань, пов’язаних із забороною відчуження об’єктів нерухомого майна, придбаних (зокрема, проінвестованих/профінансованих) із використанням житлового сертифіката на придбання об’єкта житлової нерухомості. Акт передбачає, що отримувачі компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок російської агресії можуть покрити різницю між фактичною вартістю житла, яке вони купують, і вартістю, зазначеною у житловому сертифікаті, — за рахунок кредитних коштів.

10195 — запропонували внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів щодо встановлення адміністративної відповідальності за порушення вимог або невиконання деяких заходів правового режиму воєнного стану. Акт встановлює адміністративну відповідальність за порушення громадянами комендантської години.

Слуга Народу - Заремський Максим - Округ 202