З голови не йдуть думки про незворотнє - майбутнє нашої країни в абсолютно новій історичній парадигмі

З голови не йдуть думки про незворотнє - майбутнє нашої країни в абсолютно новій історичній парадигмі

Зараз всім нам дуже важко, особливо нашим захисникам! В такому напруженому стані фраза «після війни» викликає у багатьох бурхливі фантазії, часто забарвлені в рожеві відтінки. Але потрібно аналізувати наш потенціал прагматично.

Після перемоги у нас буде унікальний історичний шанс. Для того, щоб правильно використати таку можливість, треба мати моральну стійкість і усталені принципи.Але ми його можемо втратити або повністю або частково. Причина проста: інтелектуальна українська еліта, яка спільними зусиллями могла б цей шанс реалізувати, дуже нечисленна. Нам потрібні справжні патріоти, державники, управлінці! Які мають ставити інтереси держави вище власних! Це реальність без рожевих шмарклів. Та чи варто бідкатись? Ні в якому разі.

Природній процес створення національного інтелекту займе десятки років. Шансу стільки чекати не буде. Відповідно, цей процес необхідно каталізувати настільки, наскільки це можливо.

Ми унікальний народ. Наші сили невідомі навіть нам самим. Так само, як ми згуртувались навколо захисту нашої Батьківщини, треба гуртувавсь навколо процесу народження нової еліти. Вже зараз.

Я маю на увазі освіту. Кожен з нас може досить швидко стати невеличким державним інститутом, який продукує нові сенси і напрямки. Але для цього потрібні зусилля. Зламати свою лінь та недбалість і розширити горизонти. Ми повинні стати ефективними політичними одиницями (політика - діяльність з вирішення питань життя суспільства), а не залишитись осторонь цього слова.

Вивчайте повноваження державних посад і структур (буду більше про це розповідати), треба знати основи економіки, наприклад, за рахунок чого формується курс гривні або звідки береться пенсія та які є альтернативи державній пенсії. Для того, щоб побудувати власну структуру мислення, зверніть увагу на безсмертні філософські праці, наприклад, апологію Сократа, в першу чергу «Горгій», або «Наодинці з собою» Марка Аврелія. І не просто читайте, а осмислюйте, дискутуйте з друзями, обов’язково «проживіть» новий досвід. Якщо відчуєте в собі сили дискутувати без емоцій і агресії, обговорюйте різні питання. Не бійтеся. Думайте. Знаходьте однодумців. Гуртуйтеся. У нас багато роботи!