ЗАРЕМСЬКИЙ Максим: Лікарня у Вашківцях стала рятівним осередком для багатьох людей із тяжкими недугами

ЗАРЕМСЬКИЙ Максим: Лікарня у Вашківцях стала рятівним осередком для багатьох людей із тяжкими недугами

Два роки тому перед медичними закладами вторинного рівня постали серйозні виклики у зв’язку із реалізацією другої хвилі реформування сфери охорони здоров’я в Україні. Головна мета реформи з одного боку сповідувала рівний доступ до якісних медичних послуг та перебудову системи охорони здоров'я так, щоб у її центрі був пацієнт, а з іншого – під загрозою закриття опинилися лікарні у містечках та селищах України.

Вашківецька лікарня була філією Вижницької районної центральної лікарні. Прогноз співпраці з НСЗУ показував, що на подальше утримання закладу бракуватиме коштів. Висновок був очевидним – закриття. Тому головний лікар Олег Онуфрійович Мамалига, заручившись підтримкою народного депутата України Максима Заремського та голови Вашківецької міської територіальної громади Миколи Перча, розпочав процес перепрофілювання закладу на лікарню реабілітації та паліативної допомоги. Проторувавши нелегкий шлях виготовлення необхідних документів та переобладнання приміщення, вдалося укласти контракт із Національною службою здоров’я України та отримати фінансування.

- Як депутат, а в першу чергу, як людина, я підтримав медиків та громаду на кожному кроці становлення нової медичної одиниці у місті Вашківці. Як показав час – такі лікарні неабияк потрібні багатьом людям, які страждають невиліковними недугами чи потребують фахової реабілітації після перенесених хвороб. Я задоволений результатом роботи, - зазначає народний депутат України Максим Заремський.

Роками у закладі накопичувалися господарські потреби, через хронічне недофінансування галузі. А оскільки грошей на перепрофілювання не було, то до ремонтних робіт долучилися підприємці та небайдужі громадяни. Хтось спрямовував кошти, а дехто приходив та допомагав лагодити приміщення. Люди зібрали понад півмільйона гривень, міська рада надала понад 270 тис. грн. Максим Заремський у 2020 році спрямував з державного бюджету субвенцію на соціально-економічний розвиток у сумі 800 тис. грн на перекриття даху лікарні, а цього року – 400 тис. грн на капітальний ремонт поліклінічного відділення.

- Я та жителі Вашківецької громади щиро дякуємо нашому народному депутату України Максиму Заремському за постійну підтримку й фінансову допомогу й віру в те, що у нас все вийде. Нині у лікарні щодня перебуває по 50 пацієнтів. Нашим лікарським завданням є допомогти полегшити симптоми й зменшити страждання від тяжких недуг, поліпшити якість життя як пацієнта, так і його сім’ї. До таких належать – злоякісні новоутворення, хронічна серцева недостатність, хронічні обструктивні захворювання легень, хвороби нирок, діабет, хвороби Альцгеймера та Паркінсона та багато інших. Якщо реабілітація пацієнтів після перенесення важких недуг в Україні є, то надання паліативної допомоги – ще у зародковому стані. Нам вдалося одними з перших створити умови для таких пацієнтів, - розповів директор КНП «Вашківецька лікарня реабілітації паліативної допомоги з поліклінічним відділенням".

                                                                                                        Пресслужба народного депутата України Максима Заремського