Заремський Максим:

Заремський Максим: "на Буковині планують відновити роботу двох пунктів пропуску на кордоні з Румунією"

На Буковині планують відновити роботу двох пунктів пропуску на кордоні з Румунією

Про це повідомляє Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області.

Робоча нарада щодо відновлення роботи двох КПП на Буковині з Румунією відбулась у Селятинській ОТГ. Йдеться про "Шепіт - Ізвоареле-Сучевей" та "Руська – Ульма". Вони функціонували до 2010 року, однак коли Румунія увійшла до Євросоюзу, переходи закрили. Тепер горянам до найближчого КПП "Порубне" доводиться долати понад 200 кілометрів.

Важливо, що відновлення роботи "Шепоту" та "Руської" покращить між Румунією та Україною транскордонне співробітництво, а для Буковини – це підвищення інвестиційної привабливості, можливість економічного зростання, розвитку територій та туризму.

Дорожники, прикордонники, митники та представники місцевої влади намагаються якнайшвидше підготувати усі необхідні документи, аби у 2022 році почалося будівництво самих митних постів, відповідно до стандартів ЄС.

На нараді вирішували, де мала б бути розташована інфраструктура митних постів, під’їзні шляхи, аби українці та туристи могли комфортніше перетинати кордон з Європою.

Представники місцевої влади заявили про готовність владнати усі питання пов’язані із відводом земель для розбудови сучасних митних постів "Шепіт" та "Руська". І тоді Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області розпочне підготовчі роботи для відновлення прикордонних доріг.