Засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України

Засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України

В Чернівцях відбулося засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. 

Це вже шосте засідання Конгресу. Участь у заході взяли Президент України Володимир Зеленський, Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, представники Уряду, народні депутати, голови територіальних громад, органи місцевого самоврядування та керівники обласних адміністрацій. 

Також в режимі онлайн виступили голова Світового Конгресу українців Павло Ґрод та прем'єр-міністр федеральної землі Мекленбурга-Переднього Помор'я Мануела Швезіґ.  

Загалом до засідання долучилися понад 1,8 тис. учасників. В офлайн-режимі взяли участь 19 членів Президії Конгресу, начальники ОВА, 14 міських голів обласних центрів та 60 голів міст, сіл і селищ, два голови Асоціацій ОМС, шість представників дипломатичного корпусу, 24 представники органів центральної влади, семеро народних депутатів.

Захід був розділений на два блоки. Перший – засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. У його рамках відбулися виступи міжнародних гостей.

До чергового засідання вийшли наступні питання:

протидія безпековим загрозам, організації подолання наслідків руйнування цивільної інфраструктури;

функціонування об'єктів енергетичного комплексу України та заходи із забезпечення стабільної роботи енергетичної системи в умовах постійних ракетних обстрілів;

нова урядова політика з підтримки вітчизняного виробництва «Зроблено в Україні»;

Європейська інтеграція України та нові можливості і виклики для українських громад.

Також учасники засідання-представники громад мають можливість задати представникам державної влади актуальні для них запитання, обрані за результатами рейтингового онлайн-голосування на сайті Конгресу.

Під час виступу на першому засіданні Президент Володимир Зеленський заявив про те, що Україна зараз перебуває на особливому етапі, який супроводжується низькою загрозою. Вони пов’язані, зокрема, з гальмуванням частин підтримки від іноземних партнерів, а також посиленням атаки Росії на енергетичну інфраструктуру країни.

“Це виклик, на який ми всі разом маємо дати відповідь. Звичайно, перший – це ППО та постачання всього необхідного енергетичного обладнання. Цим ми займаємось. Але вже зараз у кожній громаді України має бути чітке розуміння того, що потрібно для підтримки. І вже зараз на всіх рівнях маємо починати готуватися до наступного опалювального сезону – і громади, і урядовці, і відповідні компанії. Взаємодія повинна бути максимальною», – сказав Президент.

Разом із тим, сьогодні слід робити все, щоб збільшити власні можливості в Україні, аби не втрачати час і розвивати власну оборонну спроможність. Для цього на всіх рівнях сприяти розвитку всіх оборонних виробництв.

“Мусимо не втрачати час, зміцнювати Україну та водночас максимально комунікувати на всіх рівнях з партнерами – зокрема і між громадами, щоб увага світу до України зберігалася”, – зауважив Зеленський.

Спікер Парламенту Руслан Стефанчук під час виступу подякував усім, хто протистоїть російській навалі та захищає суверенітет України. Він інформував про діяльність Верховної Ради у забезпеченні цього процесу, зокрема, про ухвалення важливого для суспільства закону для удосконалення процесу мобілізації, та закликав українців до єдності.

“Кількісна ознака єдності – це не якісна ознака. Мусімо засвоїти урок 1918 року коли єдність була крихкою і результатом стала втрата державності Української Народної Республіки. Маємо вберегти єдність, маємо вберегти країну. Разом — всі гілки державної влади та органи місцевого самоврядування — маємо зробити все необхідне для перемоги над російським агресором», — заявив він.

За необхідності об'єднання націоників і керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак. Він розуміє, що мобілізація – це не лише про сили оборони. Це про максимальну віддачу органів влади та про вміння запобігати суспільним розколам, які планують реалізувати російську пропаганду.

“Нам треба приводити до всіх простий меседж: в українців – одна мета. Суспільна підтримка – не просто цінний актив. Це чинник стійкості держави. Це потужний інструмент консолідації міжнародної допомоги”, – разом він.

Андрій Єрмак також виокремив складові перемоги України: це підтримка наших воїнів та реабілітація ветеранів; безпека людей та захист критичної інфраструктури; стимулювання розвитку економіки; підвищення ефективності управління та євроінтеграція.

На необхідність та виключній важливості діалогу між центром і місцевими органами влади наголосив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. У своєму виступі він повідомляє про смучення в енергетиці та про заходи, які Уряд вживає для подолання спричиненої російськими атаками кризи.

Крім того, він повідомив про стан будівництва фортифікаційних споруд, наявність укриттів та рішення Кабінету Міністрів для забезпечення економічного розвитку країни в умовах війни.

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, крім того, що співпраця з громадами важлива і для реалізації безпекових ініціатив. І завдяки Конгресу це стає можливим.

“Об’єднавши зусилля, ми здатні зробити нашу країну безпечнішою та прогресивнішою. І саме Конгрес є тим майданчиком, який дає можливість прямого діалогу представників влади всіх рівнів. МВС України вже зараз впроваджує низку проєктів, які покращують захист громадян та слугуючих фундаментом для швидкого відновлення країни у післявоєнний період. І нам важливий зворотній зв’язок від громад”, — замість міністра.

Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина розповіла про рух України до Європейського Союзу та закликала громади мати бути проактивними і переймати досвід європейських колег, а також долучатися до програми транскордонного та міжнародного співробітництва.

«Ми дуже динамічно рухаємося по євроінтеграційному треку, виконуючи всі умови для початку переговорів про вступ до Європейського Союзу і не плануємо збільшувати швидкість. Таким чином, виконавши рекомендації Єврокомісії, ми можемо констатувати максимальну готовність України до відкриття переговорного процесу з Євросоюзом, зокрема проведення Першої міжурядової конференції, що символізує офіційний початок переговорного процесу. Очікуємо на відповідне політичне рішення європейських партнерів”, – підкреслила Ольга Стефанішина.

Під час свого виступу перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко розповіла про можливості, які економічна платформа “Зроблено в Україні” відкривається для місцевого самоврядування.

“Роль громади в економічному розвитку може бути значно більшою. І нашою задачею в рамках політики “Зроблено в Україні” є надати громадам додаткові можливості стимулювати економічну активність на своїх територіях. «Зроблено в Україні» – це можливість громадам заробити себе на свої потреби, розвиваючи місцеве виробництво, — зазначила Юлія Свириденко. — цього року в рамках політики «Зроблено в Україні» ми передбачили на підтримку програми майже 45 мільярдів гривень. Чим активніше місцеві бізнеси подаються на програми, тим більше можна отримати регіон за ці кошти».

Про час засідання в регіонах розповіли очільники громад та голови обласних військових адміністрацій: Олег Синєгубов та Ігор Терехов розповіли про стан справ у Харкові та області, Вадим Філашкін — про зниження на Донеччині, Іван Федоров — про життя Запорізької області.

Під час іншої частини заходу відбувся форум «Життя регіонів в умовах війни», в рамках якого відбулися обговорення питань, напрацьованих у шести профільних комісіях при Конгресі: Європейська інтеграція України, її областей і територіальних громад, Політика безпеки, Політика героїв та підтримки ЗСУ, Інфраструктура. політика, Гуманітарна політика, “Добре врядування”.

Слуга Народу - Заремський Максим - Округ 202