Зелене золото Карпат знову опинилося під нищівною загрозою потрапити в одні приватні руки

Зелене золото Карпат знову опинилося під нищівною загрозою потрапити в одні приватні руки

Вперше ліквідувати державні лісгоспи намагалися ще у 2017 році. Вдруге недруги спробували посягти на українські ліси в лютому цього 2022 року. За планом півтори сотні лісгоспів мали злити в ДП «Ліси України» й надалі перетворити його в публічне акціонерне товариство. Ряд областей, серед яких Чернівецької не було, звернулося до уряду і домоглися припинення процесу, який тривав із порушенням ряду законів. І вже на 5-му місяці війни питання так званої реформи лісів знову постало перед суспільством, уряд навіть видав проект постанови. Нагадаю, що наприкінці минулого року на Буковині відбулося об’єднання 14 лісгоспів області в 4 і попри обіцянки керівників галузі, запевнення тодішнього керівника області кваліфіковані лісівники таки втратили робочі місця. У свою чергу я направляв депутатські звернення до ОДА та КМУ й застерігав від згубних наслідків поспішних реформаторських кроків. Приватизація державних лісів може привести до знищення лісової галузі: громади втратять бюджетонаповнювачів, люди – решти робочих місць, місцеві підприємці не зможуть конкурувати із монополістом, екологія Карпат стане ще більш загрозливою, бо нема гарантії, що новий власник буде займатися лісовідновленням. Запитання: що ми залишимо своїм дітям та онукам? Адже ліс досягає своєї зрілості приблизно через 60 років. Відстояти державні ліси, які згідно зі ст. 7 Лісового кодексу України, є об’єктами права власності українського народу – може сам народ. Від нашого з вами імені права власника на ліси здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України. Це означає, що не лише народний депутат України має боронити Карпати від злодіїв, а й голови громад, місцеві, районні, обласні депутати, а також все керівництво Буковини, які наділені законними правами навести порядок у лісах і позбавити їх від корупціонерів. Депутати місцевих рад мають стати голосом і думкою народу, рупором, бо вони живуть і працюють у своїх громадах, знають всі больові точки кожної вулиці, колективів, сімей. Недарма ми всі ходимо на вибори голів й депутатів громади, району, області, парламенту, на які з держбюджету витрачаються мільйони? Болючі завдання потрібно вручати в руки не лише однієї людини – це справа цілого ланцюжка обраних людей.Я завжди відкритий перед людьми, веду постійний звіт про свою роботу. Та чи так само чесно працюють інші керівники, обранці й посадовці? Народну довіру й повагу потрібно завойовувати працею, а не бездіяльністю і безглуздою критикою і провокаціями. Для частини громад в гірських регіонах - реєстрація та діяльність лісгоспів складає основні податкові надходження. Крім того, громади можуть контролювати стан своїх територій та лісів. В лісовій галузі є багато прогалин, які потребують контролю на місцевому рівні. Адже це ліси, які садили ще наші пращури, а не чиновники.

Часто виступаю в дискусіях і в підтримку людей, які працюють в даній галузі по 202 окрузі. Так, як була ситуація з попереднім керівником області, яким була дана обіцянка сприяти та відстоювати інтереси громад та людей, яким забезпечено робочі місця. Уряд активно проштовхує передачу усіх державних лісів країни в одні руки, явно загребущі, одній напів приватній компанії «Ліси України» з можливістю її подальшої корпоратизації. Я виступаю проти цього і вчергове звернувся з депутатськими зверненнями, щодо недопущення даної ситуації, яка стане критичною для даної галузі.

Дійте, згідно своїх повноважень і не скидайте все на народного депутата. Я особисто проти такого рішення і згідно своїх повноважень відстоюю галузь та звертаюсь до всіх можливих інстанцій.Реформувати лісову галузь потрібно виважено і прозоро, виносячи кожен пункт на громадські обговорення. Тому я повторно направив депутатські звернення до КМУ і вкотре застерігаю про недопущення приватизації лісів. Така позиція має бути у кожного свідомого керівника та кожної свідомої людини.Чомусь і зараз усі мовчать ніби це питання їх не стосується, де лісове господарство відіграє провідну роль в її економіці

Задумайтесь, бо буде пізно….

Слуга Народу - Заремський Максим - Округ 202