Змінились часи, обставини та завдання, але роботу ніхто не відміняв!

Змінились часи, обставини та завдання, але роботу ніхто не відміняв!

Цей день видався плідним у законотворчій сфері. Було прийнято 13 законів (і ще чотири прийнято за онову). Зокрема, торкнулися особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану. Внесли зміни до функціонування місцевого самоврядування у період дії воєнного стану. Та запровадили примусове вилучення в Україні об’єктів права власності рф та її резидентів.

Результати пленарного засідання парламенту 12 травня:

ЗАКОНИ ПРИЙНЯТІ ПАРЛАМЕНТОМ:

--- закон № 7269 - розширили повноваження місцевого самоврядування для ухвалення рішень під час воєнного стану;

--- закон №7264 - зменшили бюрократичне навантаження на аграріїв;

--- закон №7289 - спростили надання в користування земельних ділянок для потреб економіки, аграрного сектору та громадян України на час воєнного стану;

--- закон №5266 - посилили захист прав працівників;

--- закон №7282 - вирішили низку містобудівних питань, які виникли внаслідок військового вторгнення РФ;

--- закон №3774 - удосконалили механізм протидії рейдерству;

--- закон №7194 - дозволили конфіскувати майно тих, хто підтримує російську агресію, за рішенням суду;

--- закон №7249 - оптимізували податкове навантаження на вітчизняні газодобувні підприємства;

--- закон № 7360 - відновили роботу СЕА ПДВ, а отже можна буде без проблем реєструвати податкові накладні та рухатися до поновлення бюджетного відшкодування;

--- постанову №7366 - обрали Олександра Гайду Головою Комітету з питань аграрної та земельної політики;

--- закон №7371 - затвердили Указ Президента "Про рішення РНБО України від 11 травня 2022 року "Про примусове вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів";

--- закон №7317 - врегулювали діяльність органів та осіб, що здійснюють примусове виконання рішень у період воєнного стану.

ЗАКОНИ ПРИЙНЯТІ ЗА ОСНОВУ:

--- законопроєкт №7284 - покращимо соцзахист осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту;

--- законопроєкт №6173 - спростимо доступ до електронних публічних послуг, у тому числі адміністративних;

--- законопроєкт №7251 - зробимо більш простою та зрозумілою у застосуванні сучасну систему законодавства про працю;

--- законопроєкт №5371 - скоротимо зайві бюрократичні процедури у сфері трудових відносин.

КОРОТКО ПРО ГОЛОВНІ ЗАКОНИ:

Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану (реєстр. № 7289).

Акт, зокрема, передбачає встановлення спеціальних правил щодо володіння, користування та розпорядження землею.

Це забезпечить найбільш нагальні та невідкладні потреби у земельних ділянках суб'єктів, які мають вагоме значення для національної економіки, аграрного сектору та громадян України в умовах воєнного стану:

➖ надання та зміни цільового призначення земельних ділянок для розміщення виробничих потужностей підприємств, що переміщуються (евакуюються) із зони бойових дій;

➖ розміщення об’єктів для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб;

➖ ведення сільськогосподарського виробництва;

➖ сталого функціонування газотранспортної та газорозподільної систем, водопостачання та водовідведення;

➖ виробництва тепла, електронних комунікацій тощо.

Закон про внесення змін до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» щодо функціонування місцевого самоврядування у період дії воєнного стану (реєстр. № 7269).

Мета:

➖ врегулювати особливості здійснення повноважень органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану;

➖ спростити процедури прийняття кадрових рішень щодо посад в органах місцевого самоврядування, посад керівників суб’єктів комунального сектору економіки в умовах воєнного стану.

Зокрема, зазначається, що в умовах воєнного стану сільський, селищний, міський голова територіальної громади, на території якої не ведуться бойові дії та не прийнято рішення про утворення військової адміністрації населених пунктів, має право, з обов’язковим інформуванням керівника відповідної обласної військової адміністрації, ухвалювати низку важливих рішень.

У разі ж утворення військової адміністрації населеного пункту повноваження сільської, селищної або міської ради, її виконавчих органів протягом дії воєнного часу та 30 днів після його припинення або скасування здійснюються такою військовою адміністрацією, а повноваження сільського, селищного, міського голови здійснюються начальником відповідної військової адміністрації.

Особа, яка претендує на зайняття посади в органах місцевого самоврядування, посади керівника комунального підприємства, установи, організації, в умовах воєнного стану не подає декларацію, документ підтвердження володіння державною мовою та щодо такої особи не здійснюється спеціальна перевірка, передбачена Законами України «Про запобігання корупції» та «Про очищення влади».

Також депутати підтримали Указ Президента України про примусове вилучення в Україні об’єктів права власності рф та її резидентів! (реєстр. № 7371)

Зокрема, вирішено вилучити в Україні такі об’єкти права власності:

➖ корпоративні права «Акціонерного комерційного промислово-інвестиційного банку» (що належить Державній корпорації розвитку «ВЕБ.РФ») - 99,7%, «Міжнародного Резервного банку» (що належить товариству «Сбєрбанк росії») - 100%;

➖ фінансові активи вказаних товариств.